Декор дверей - Каталог статей - ДрімБуд
ДрімБуд
Головна | Контакти | Реєстрація | Вхід

(067) 411-25-73

  • Акція

  • Деревяні євровікна

  • металопластикові вікна

  • Вхідні двері

  • Міжкімнаті двері

  • Підвіконня Данке

Категорії розділу
Металопластикові вікна [70]
Дерев`яні євровікна [26]
Вхідні бронедвері [32]
Міжкімнатні двері [30]
Жалюзі [12]
Актуально

Фотогалерея Дрімбуд


Відгуки ДрімБуд

Більше відгуків

Нове на сайті


Приєднуйтесь!

Головна » Каталог статей » Міжкімнатні двері

Декор дверей

Якщо ж Вас не влаштовує банальне фарбування або установка нової ручки й хочеться більшого вираження Вашої індивідуальності – порада одна: зносьте старі двері й установлюйте нові, які будуть відповідати Вашому смаку й настрою.

У наш час уже не доводиться обмежувати себе тим, що маємо. Різні компанії пропонують різноманіття стилів і модних напрямків у дизайні інтер'єру. Максимально виразити індивідуальність допоможуть двері, не призначені для використання в житлових приміщеннях. Приміром, дизайнери придумали цікавий і незвичайний розв'язок - установлювати двері, спеціально створені для банків, вокзалів, кафе, кораблів, у звичайному інтер'єрі.

З метою зовнішньої краси, а не просто функціональності, установлюються, приміром, такі типи дверей:

·                     Різні пластичні (розсувні, складні, телескопічні) двері є гарним рішенням для невеликої квартири або кімнати складної форми.

Завдяки такій конструкції дверей дозволяють заощаджувати місце, не захаращують і без того тісний простір. Найбільш зручні розсувні двері на роликах, бажано тільки, щоб вони була легкими.

·                     Двері-Гармошки також заощаджують місце.

Розсунувши таку гармошку, усередині одного приміщення можна одержати відразу дві кімнати, тому конструкція дуже зручна в кімнатах, що поєднують дві або більш функціональні зони. Наприклад, двері-гармошку в кухні-їдальні розсовують, коли кухар готує  їжу і йому потрібне самота й спокій. Потім її можна змістити й знову об'єднати простір, роблячи приміщення просторим. По такому ж принципу дана конструкція використовується в спальні-вітальні, вітальні-кабінеті й т.п.

·                     Обертові двері додуть простору динамізм, ритм руху, вони будуть привертати увагу до себе й стане самим яскравим елементом інтер'єру.

Такі двері візуально змінять пропорції кімнати й, зрозуміло, займуть більше місця, ніж звичайні двері з коробкою.

·                     Склянні двері або двері з склом є оптимальним розв'язком у тих приміщеннях, де потрібна ізоляція від шуму й бажане насичення кімнати сонячним світлом, щоб підкреслити красу інтер'єру.

При цьому засклення також є частиною декоративного задуму, відповідної до стилю інтер'єру - малюнок, фактура й розмір скла добре продумані. Для зовнішньої краси дверної конструкції встановлюють скло з декоративною обробкою (матове, з ребристою, зернистою або хвилеподібною фактурою), а також можна використовувати вітражне скло.

 

Двері-Купе

Основою будь-яких розсувних дверей є полотно, що складається з дерев'яної рами, наприклад, горіхової або дубової (рідше використовується алюмінієвий профіль), і декоративної вставки.

Декоративна вставка є прикрасою всіх дверей, як би вписуючись у фактуру рами (а якщо вона зроблена з коштовних порід дерева, то вставка стає як би картиною в обрамленні гарного природного багета). Як правило, її роблять зі скла, у тому числі дзеркального. Скляна вставка - це різноманітний розв'язок, що дозволяє красиво обіграти який-небудь стиль. Можна використовувати як декоративний елемент і справжній вітраж, як це роблять практично всі провідні виробники дверей, так і просто невеликий малюнок на склі.

Для строгої алюмінієвої рами дизайнери радить зупинитися на матових, рідше прозорих, однотонних стеклах під колір рами. Підійде така вставка й до загального стилю приміщення, виконаному в традиціях мінімалізму. А от що стосується етно-дверей, то, мабуть, простіше купити «порожні» двері, щоб декорувати її самому.

Одним із цікавих рішень є використання декоративних ґрат поверх скла. Такий варіант обробки добре підійде для інтер'єру, де використовуються меблі під старовину, оскільки двері створить ефект масивності.

МДФ, ДСП і пластмаса використовуються частіше, оскільки ці матеріали також піддаються декоруванню, як і стекло, і в більшості випадків зручніше і практичніше скляних вставок.

Фурнітура, як і в розстібних дверях, має величезне значення для зовнішнього вигляду дверям-купе. Особлива увага приділяється дверним ручкам, засувкам і т.п. При цьому не варто забувати про функціональність і практичність, адже це якості, що визначають тривалість функціонування всієї конструкції. Сучасні дверні ручки виготовляються із всіляких матеріалів: латуні з нанесенням золота, чорного нікелю, хрому або епоксидного захисного покриття.

Двері з вітражами

Найбільший простір для польоту фантазії пропонують дверям скляні елементи, що використовують, – прозорі або матові. Двері з вітражами є однією з найбільш привабливих сучасних тенденцій дизайну квартир і офісів. Якщо поглибитися за старих часів, то раніше художні витражи були доступні тільки для церковних споруджень і купецьких будинків, але завдяки прогресу вони прийшли й у наші будинки, допомагаючи створювати унікальний вигляд квартири.

Що таке вітраж? Вітраж – ця подоба картини, утвір художника, а не ремісника. Тільки людина з художнім смаком здатна створити неповторну картину зі скла. Природно, як і будь-яка штучна ручна робота, вітраж не може коштувати дешево.

У порівнянні зі стародавніми вітражами, що прикрашають пам'ятники культури, у нинішніх витражних дверей є кілька незаперечних переваг:

·                     Вітражне скло має підвищену міцність. Незважаючи на те, що від міжкімнатних дверей не потрібно мати таку ж ступінь захисту, як від сталевих вхідних дверей, але безпека використання все-таки є важливим критерієм при виборі дверей. Колір скла може бути практично будь-яким і відповідати будь-яким стилям.

·                     Розміри вітражних вставок можуть різнитися: вітражі можуть бути як більших, так і невеликих розмірів, але навіть невеликий вітраж, що прикрашає дерев'яні двері, надає їм унікальність. Двері, цілком оформлені за допомогою техніки вітражів, являють собою рідкісне по красі явище, здатне гармонійно доповнити художню атмосферу квартири.

Декоративна обробка дверного полотна

У загальному можна виділити три види обробки поверхні дверного полотна - прозора, непрозора й імітаційна.

Прозора обробка полягає в покритті поверхонь безбарвними або пофарбованими прозорими покриттями в один або декілька шарів.. Це може бути будь-який лакофарбовий матеріал, перед використанням якого слід використовувати ґрунтовку. Дефекти поверхні спочатку зашпаровуються шпаклівкою, підібраної по тону, а зверху наноситься спеціальний ґрунтувальний склад. Сам лак наносять вручну кистю, поролоновими тампонами або валиками. Такий спосіб підходить, якщо є бажання залишити не тільки фактуру, але й тон дерева дверного полотна.

Непрозора обробка застосовується для підвищення захисних властивостей дверей, а також коли дверне полотно виготовлене з недорогих порід дерева. У цьому випадку теж бажане вирівнювання поверхні шпаклівкою. Замість грунутовання використовується технологія нанесення трьох шарів фарби або емалі. Перший шар є ґрунтувальним, для якого застосовують більш дешеві ґрунтовки. Другий шар не завжди дає рівномірне фарбування по кольору й блиску. Тому наносять три, чотири й більш шарів фарби.

Імітаційна обробка є декоративною прикрасою дверного полотна. До імітаційної обробки відносяться: поверхневе або глибоке фарбування, нанесення малюнка текстури деревини коштовної породи на поверхню оброблюваного полотна або інших деталей двері методом аерографії або друкуванням, наклеювання на деревину паперу з надрукованої на ній текстурою, напресування на виріб смоляних оздоблювальних плівок, облицювання пластиком, шпоною й декоративними плівками. Усі ці хитрощі  дозволяють додати навіть самій непоказній деревині гарну фактуру й зовнішній вигляд.

Основні види декорування дверей

Розглянемо основні види декоративного оформлення дверей, а також їх переваги й недоліки.

·                     Порошкове фарбування зовнішнього металевого аркуша або покриття його Пвх-Плівкою.

Переваги: економічно, стійкість до атмосферного впливу.

Недоліки: Недостатня звукоізоляція; для вирівнювання поверхні і її наступного фарбування потрібен зовнішній аркуш товщиною мінімум 2,5 мм.

·                     Гладка плита MDF, ламінована пластиком.

Переваги: Високі зносостійкість і звукоізоляція, великий вибір кольору й текстури, атмосферостійкість.

Недоліки: Непрезентабельний вид (наступний крок після оббивки дверей вініл-шкірою з ґудзиками).

·                     Плита MDF із фрезеруванням на верстатах зі ЧПУ, ламінована Пвх-Плівкою.

Переваги: Презентабельний вид, гарні показники по зносостійкості й звукоізоляції, великий вибір текстури й малюнка фрезерування, атмосферостійкість.

Недоліки: Ціна на 30-40% вище, чим при покритті гладких панелей MDF пластиком.

·                     MDF із фрезеруванням на верстатах зі ЧПУ, пофарбована емалями.

Переваги: Дуже солідний і багатий вигляд, великий вибір малюнків і квітів, включаючи фарби «металік», висока звукоізоляція, атмосферостійкість.

Недоліки: Ціна на 50-100% вище, чим при покритті гладких панелей MDF пластиком.

·                     Гладка плита MDF, фанерована шпоною із фрезеруванням малюнка на верстатах зі ЧПУ.

Переваги: Презентабельний вид, гарна звукоізоляція; зовнішній вигляд сильно зіпсований тим, що в канавках фрезерування видна структура MDF.

·                     Фильончаті панелі на основі MDF, фанеровані шпоною.

Переваги: Великий вибір дизайнерських розв'язків; внутрішні панелі вхідних дверей можна привести в повну відповідність міжкімнатним дверям; гарна звукоізоляція.

Недоліки: Немає гарантії на атмосферостійкість; висока ціна панелей.

·                     Фильончаті панелі зі стовідсоткового масиву коштовних порід дерева.

Переваги: Презентабельний вид, великий вибір дизайнерських розв'язків; гарна звукоізоляція.

Недоліки: Висока ціна; масив деревини – «живий» матеріал, і ніхто не дасть гарантії, що в майбутньому панель не трісне.

Декорування пластикових дверей

 Можливо, хтось уважає, що пластикові двери виглядають занадто холодно, стримано, можуть бути представлені тільки в білому кольорі й тому підходять винятково для використання в спеціальних приміщеннях. Але таку думку можна вважати застарілою і не відповідною дійсності, оскільки сучасні пластикові двері значно просунулися у своїх естетичних якостях. Звичайно, вони не мають тепло й енергетикою дерева, але можуть протиставити цьому легкість у догляді й здатність зберігати споконвічний зовнішній вигляд протягом довгих років експлуатації.

Завдяки широкій різноманітності дизайнерських розв'язків, які представляють численні виробники, двері із ПВХ можуть цілком гармонійно вписати практично в будь-який інтер'єр. Вони можуть виготовлятися з кольорового пластику, ламиновані під дерево, декоровані тонованим або рифленим склом. Зовні й зсередини двері можуть бути різних квітів, наприклад, зовні – червоними, зеленими або коричневими, а усередині - білими.

Для декоративної обробки дверних Пвх-Профілів найчастіше використовується спосіб ламінування поверхні. Для цього застосовується міцна акрилова плівка, яка відрізняється високою стійкістю до шкідливих впливів, завдяки чому довго не вигорає й зберігає яскравість розцвічення. Найчастіше така обробка імітує дерево, відтворюючи його структуру.

Ще один спосіб декоративної обробки пластикових дверей – обробка із застосуванням акрилового лаку. Результатом такої операції стає матова, приємна як на дотик, так і на вид поверхня. Лакування дозволяє одержати найрізноманітніші відтінки, у тому числі нестандартні.

Напилювання – черговий спосіб фарбування Пвх-Профілів. Для цих цілей виробники застосовують двокомпонентні акрилові лаки.Джерело: http://dreambud.at.ua
Категорія: Міжкімнатні двері | (29.07.2010) WWW
Переглядів: 1636